Bułgaria poza szlakiem w „Pokaż nam świat” TVN24BiS

października 09, 2018


W lipcu tego roku, na kilka dni przed wyruszeniem w naszą kolejną podróż, zostaliśmy zaproszeni do programu Jakuba Porady „Pokaż nam świat”, który emitowany jest w TVN24BiS. Jedna z dziennikarek, współtworząca podróżniczy cykl, była obecna na naszej prelekcji. Podeszła do nas po wszystkim i zaproponowała nakręcenie krótkiego reportażu o naszym sportowo-podróżniczym projekcie. Zaskoczeni, szczęśliwi, trochę stremowani – byliśmy na TAK! Kilka tygodni później na naszą miejscówkę treningową – Fort Włochy w Warszawie, gdzie można zawiesić midline’a (taśmę na wysokości 10 m), przyjechała ekipa telewizyjna na czele z dziennikarzem i podróżnikiem Jakubem Poradą. Przed kamerą opowiedzieliśmy o Bułgarii z naszej perspektywy, o pięknych dzikich górach i poukrywanych wśród nich wioskach, trackich świątyniach, czy jaskiniach, które zamieszkiwane były przez ludzi pierwotnych. Krzysiek, mój tata highliner ;), pokazał na żywo na czym polega chodzenie po taśmie na wysokości i wyjaśnił, jak dzięki temu sportowi, odkryliśmy wspólnie Bułgarię na nowo. Na plan przyniosłam ze sobą również podarunek, który otrzymałam w tradycyjnej muzułmańskiej wiosce – ręcznie szyte szarawary. A oto i reportaż (na nagraniu zobaczycie fragmenty naszych filmów i zdjęcia, całość trwa 8min):


Zacytuję Wam, jak brzmi opis odcinka o Bułgarii na stronie TVN-u: „wielu Polaków pamięta Bułgarię z czasów PRL-u, kiedy jeździło się tam na plaże w Złotych Piaskach. Ten kraj dalej jest wspaniałym miejscem na wyprawę i to nie tylko do oczywistych turystycznych atrakcji. O tym, na co można natrafić schodząc ze szlaku, i jak w Bułgarii uprawiać highline, czyli chodzenie po taśmie na wysokości opowiedzieli w programie „Pokaż nam Świat” Pamela Kaczmarek, podróżniczka i fotografka oraz Krzysztof Kaczmarek, highliner i wspinacz. - Oczywiście strach jest. To ekstremalne, bo trzeba wejść w wysokie góry, stać nad 100 metrowymi klifami, ale dzięki temu możemy podziwiać przepiękne miejsca i odkrywać świat, którego byśmy się nawet nie spodziewali - mówiła Pamela Kaczmarek”. Na koniec mam dla Was kilka ujęć z backstage’u :)

Trochę stremowana z panem dźwiękowcem :)
Midline (taśma na wysokości 10 m) na Forcie V Włochy w Warszawie.
Pokazuję tradycyjne szarawary bułgarskich muzułmanek.

Z dziennikarzem i podróżnikiem Jakubem Poradą oraz filmowcem Przemysławem Gosławskim.
Nasz rodzinny duet :)
Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o programie! Spodobał  Wam się? Oglądacie „Pokaż nam świat”?  A może chcielibyście przemierzyć Bułgarię naszymi śladami?

Zaciekawią Cię też:

5 komentarze

 1. Gratuluję takiej przygody :) to musiało być niesamowite przeżycie brać udział w takim reportażu :) fajnie że się pokazałaś :) zaglądam tu do Was czasami z nadzieja na nowe wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obejrzałam i jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję Pamelo. Świetne. Ty przecież jesteś z tych odważnych!
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Jak podobała Ci się ta podróż? Powiedz mi, co myślisz!

Polecam: